napisz do nas
POLI-KOS Karol Kostecki
81-448 GDYNIA
ul. SKOŚNA 8

tel. 604-907-898
Słownik Pojęć

Kocioł wiszący:

Gazowe urządzenie grzewcze przystosowane do zainstalowania na ścianie. Dostępne w wersji jedno- lub dwufunkcyjnej.

Kocioł dwufunkcyjny:

Kocioł przeznaczony do centralnego ogrzewania oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Zamknięta/otwarta komora spalania:

Spalanie gazu odbywa sie w zamkniętej komorze i jest niezależne od powietrza w pomieszczeniu. powietrze do spalania pobierane jest specjalnymi przewodami z zewnątrz budynku. Spaliny również odprowadzane są na zewnątrz. Taki system pozwala na montowanie kotła wśród mebli, w zamkniętej szafie lub pomieszczeniu o małej kubaturze, gdzie byłyby problemy z dostępem do powietrza i odprowadzaniem spalin. System z zamkniętą komorą spalania wymaga zastosowania specjalnych przewodów powietrzno-spalinowych, których bogaty wybór znajdziecie Państwo w naszej ofercie.

Regulator pokojowy:

Regulator z wbudowanym czujnikiem temperatury, montowany w ogrzewanym pomieszczeniu i sterujący pracą kotła w zależności od temperatury w pomieszczeniu. Niektóre z nich posiadają wbudowany programator, umożliwiający zaprogramowanie czasów pracy urządzenia grzewczego.

Technika kondensacyjna:

W kotłach kondensacyjnych następuje kondensacja pary wodnej (powstałej w wyniku spalania gazu), a odzyskana dzięki temu dodatkowa energia zostaje przekazana do instalacji c.o. Dzięki odzyskanej dodatkowej energii ciepła skraplania, kotły kondensacyjne mają o wiele wyższą sprawność w stosunku do kotłów konwencjonalnych. Mogą osiągać sprawność znormalizowaną nawet 109%.

strona główna   |   o firmie   |   oferta   |   kontakt   |   słownik pojęć   |   pliki do pobrania
Copyright © 2009